Firma nebo společnost, to je jedno, někde musí mít své sídlo a kanceláře. Bohužel je to nutné proto, aby měla kam přicházet papírová pošta. Proč tomu tak je v době mailů věru netuším. Ale je to tak. Jenže je třeba si uvědomit, že když se teprve činnost rozjíždí, nechce nový majitel vrážet peníze do drahého pronájmu místností. Tím spíše, že většinou ty peníze nemá. Takže neví co dál a někdy to už chce zabalit. Ale to asi neví, co je to virtualizace. Možná to k tomu ještě chce jen velmi stručnou citaci ze zákoníku. Podle http://www.jatojsem.cz/index2.php paragrafu čtyři sta dvacet devět občana, tedy občanského zákoníku je věc zcela jasná.
Sídlo firmy je zde definováno jako adresa firmy, která je zapsána ve veřejném rejstříku. Nic více a nic méně. Takže virtuální kancelář je naprosto legální věc a má to takto spousta firem. Hlavně těch, které pochopily výhody. V čem to spočívá? Jak jsem již zmínil, ve virtualitě. Pronajatá kancelář normálně fyzicky funguje, jen v ní nemusí nikdo čučet osm hodin, když stačí kontrolovat poštu, a to máte většinou v ceně nájmu, která je směšně nízká. Virtuální sídlo společnosti tak má adresu a tím je věc vyřízena. Pronajímatel vyřídí vše kolem včetně zápisu do rejstříku a je to hotovo.
Samozřejmě poskytuje kanceláře i ve skutečnosti, například pro návštěvy, konference a obchodní schůzky. Takže to vypadá světově, ale je v tom obrovská spousta ušetřených peněz, které lze přece investovat naprosto jinde, třeba do reklamy, nebo čehokoli jiného. Samozřejmostí je také označení firmy. Bez toho by totiž mohla virtuálně sídlící firma fásnout pokutičku. Ta může dosáhnout až do výše jednoho sta tisíce korun. Mimochodem bylo zjištěno, že virtuální sídlo společnosti nebo firmy je používáno velmi hojně, dle posledních údajů skoro každá osmá firma. Což při stávajících cenách není vůbec překvapivé. Vyzkoušejte si to i vy.